Vyhľadať
Close this search box.

O nás

About Us

Pridajte sa k nám!

Stať sa členom RC Klubu Abrahám znamená viac než len prístup k letisku. Je to príležitosť stať sa súčasťou aktívnej komunity, kde si môžete vymieňať skúsenosti, zlepšovať svoje schopnosti a užívať si radosť z letu spoločne. Naši členovia majú široké spektrum modelov a záujmov, od hobby pilotov až po vážnych súťažných modelárov.

Pre viac informácií o členstve a ako sa zapojiť, prosím, kontaktujte nás.

EP9B1583x
Členov
0 +
HISTÓRIA

Vznik a vývoj
RC Klub Abrahám

Na počiatku bol modelár s modelom a vysielačkou. Bol sám a nemal kde lietať. Potom k nemu pribudol ďalší modelár s iným modelom a inou vysielačkou, ktorý tiež nemal kde lietať. A k tým dvom modelárom sa pridali ďalší a v roku pána 2015 založili RC Klub Abrahám a začali spoločne budovať plochu na lietanie – dnešné RC letisko.

Veľký gréder z Doprastavu vyrovnal určený pozemok tak, aby bolo možné pomocou sejačky do pestovateľov trávnikov zasiať základ pre novú letiskovú plochu. Následne bola plocha zavlažovaná a starostlivosťou predsedu a členov klubu z nej vyrástla jedna z najkrajších plôch na lietanie na Slovensku. A aby to nebola iba „lúka“, tak členovia klubu sa s nadšením pustili do zveľaďovania areálu. Bola zakúpená kosačka, aby trávnik mal správnu a včasnú opateru, v roku 2017 bol zakúpený kontajner a vybudovalo sa klubové zázemie poskytujúce rôzne možnosti využitia a stretávania sa. Stromy lemujúce plochu zo strany prístupovej cesty poskytujú blahodárny tieň pre modelárov a doplňujú tak kolorit klubového letiska.

Letisko sa tak stalo miestom stretávania modelárov zo širokého okolia, miestom poriadania rôznych modelárskych súťaží a propagačných podujatí miestneho ale aj medzinárodného významu.

V roku 2024 sa RC Klub Abrahám stal členom LERMAS a spolupracuje pri napĺňaní požiadaviek EÚ a legislatívy SR ohľadom lietania s bezpilotnými prostriedkami. Takisto RC letisko Abrahám je vedené ako registrovaná plocha na lietanie s modelmi lietadiel v štruktúrach LERMAS a na DÚ SR.

Veríme, že boli vytvorené ideálne podmienky pre naplnenie požiadaviek všetkých modelárov a priaznivcov tohto náročného ale zároveň nádherného koníčka. Dúfame, že náš klub porastie a napriek mnohým nástrahám moderného sveta priláka aj novú mládežnícku krv do letecko-modelárskeho sveta.

Podporu a pomoc pri budovaní letiska nám poskytli sponzori, podporovatelia a priaznivci – Eduard Haršányi, OCÚ Abrahám, OCÚ Pusté Úľany, VÚC Trnava, Agrisem Galanta, Sadbaulinz, Syngenta, Sema HŠ, POD Abrahám, Daniel Mašlonka, IMI Nitra, Nataair, Stavebniny Beba, RC Svet a mnoho ďalších, za čo im všetkým patrí naše poďakovanie.


Letu zdar!
Sponzori

Ďakujeme našim sponzorom za ich nepretržitú podporu a dôveru v našu víziu.

Ak máte záujem stať sa sponzorom a podieľať sa na rozvoji našej komunity, kontaktujte nás na info@rcklubabraham.sk